Jde o novinku v technice operací varixů. Operace je prováděna pomocí originálního jednorázového setu, který obsahuje pistoli s bateriemi a elektromotorkem s adaptérem na injekční stříkačku se sklerotizačním roztokem a dále speciální vodič s rotujícím drátkem, který se zavede z vpichu do ošetřované velké nebo malé skryté žíly.

Po zavedení se uvede do chodu elektromotor, který roztočí do 45° ohnutý konec drátku 3000 otáček za minutu, současně se instrumentarium pomalu vytahuje z žíly a aplikuje se sklerotizační roztok.

Před úplným vytažením se drátek skryje do vodiče a motorek se zastaví. Někdy je třeba ze 2-3 vpichů dosklerotizovat větší varixy na postranních větvích. Výkon končí bandáží končetiny punčochou. Výkon se provádí pod kontrolou ultrazvukem a zcela bez anestezie nebo jen se znecitlivěním místa vpichu. Je možné ihned vykonávat lehčí práci a chodit. Jde o zcela nebolestivý postup. Finančně je operace náročnější kvůli použití drahého jednorázového instrumentaria.

Běžné následky výkonu

  • Punčocha na 24 hod po dobu 1 týdne a další týden jen přes den, omezení sportovních aktivit jen na 3-4 první pooperační dny, není nutná PN !!!

Rizika

  • Zatvrdliny a pigmentace v místě sklerotizace postranních větví,

  • trombosa nebo tromboflebitida, vše vzácně

Konzultace služeb a zákroků
nebo
Rezervovat termín
Konzultace zdarma

Konzultace Vašich potíží je u nás zdarma. Společně nalezneme nejlepší řešení.

Bez čekání

Rezervujte si termín, který chcete. Žádné vysedávání v čekárně nebo ambulanci.

Individuální přístup

Všechny plánované zákroky budeme nejdříve společně konzultovat. Nemusíte mít obavy.