Je chemickou metodou odstranění varixů neboli křečových žil. Používá se s vysokou úspěšností k ošetření metličkovitých varixů (teleangiectasií, spider veins), retikulárních i tubulárních křečových žil.

Výhodou je možnost provádět aplikaci pod ultrazvukovou kontrolou. Široké spektrum aplikací umožňuje jak primární ošetření drobných esteticky nepřijatelných varixů, tak doplnění v rámci komplexní péče po provedeném větším operačním, či endovaskulárním (kupř. laserovém) výkonu. Hodí se k terapii recidiv. Předsklerotizací je vhodné provést ultrazvukové vyšetření povrchového žilního systému k vyloučení větších žil.

Průběh ošetření

Při ambulantním ošetření je do žíly injekčně vpichem aplikována sklerotizační látka ve formě tekutiny či pěny. Tato látka má za následek místní chemické poškození vnitřní výstelky žíly, dochází k jejímu kolapsu a sražení krve uvnitř žíly. Poškozená žíla se po čase přemění ve vazivový pruh a nakonec se vstřebá. Samotné vpichy jsou prováděny, za pomoci žilního transluminátoru VeinLite, velmi drobnou jehličkou a jsou velmi dobře snášeny. Doba ošetření je do 30 minut a v rámci jedné návštěvy je možné ošetřit obě končetiny. Pro ošetření velkých ploch je nutné absolvovat více než jednu návštěvu.

Nedílnou součástí ihned po aplikaci je kompresivní bandáž elastickými obinadly, kompresivní punčochou nebo kombinací obou. Možné je použití speciálních kompresivních pomůcek. Doba komprese závisí na velikosti a rozsahu ošetřované oblasti.

Konzultace služeb a zákroků
nebo
Rezervovat termín
Konzultace zdarma

Konzultace Vašich potíží je u nás zdarma. Společně nalezneme nejlepší řešení.

Bez čekání

Rezervujte si termín, který chcete. Žádné vysedávání v čekárně nebo ambulanci.

Individuální přístup

Všechny plánované zákroky budeme nejdříve společně konzultovat. Nemusíte mít obavy.